Український спорткомплекс відмовив сліпому спортсмену в тренуванні в басейні через його інвалідність

последние новости в Украине останні новини в Україні


Українського спортсмена, який втратив зір, спорткомплекс "Олімпійський стиль" відмовився пустити на тренування в басейн. Свою відмову директор спорткомплексу мотивував тим, що в басейні спортсмена без зору очікує "підвищена небезпека".

Об этом сообщает Москов постскриптум

Йдеться про єдиного в Україні сліпого гірськолижника, який брав участь у вітчизняних і міжнародних змаганнях з плавання і паратріатлону, Руслана Рубеля. Про інцидент він повідомив у Facebook.

Руслан розповів, що в спорткомплексі йому відмовили в допуску, оскільки "сліпому в басейн не можна". Це ж підтвердив йому і директор спорткомплексу "Олімпійський стиль".

"Він (директор, прим.ред) сказав, що ніхто в басейн мене не пустить, бо це об’єкт підвищеної небезпеки. Чим регламентуються такі правила, пояснити не зміг. Про Конституцію, мабуть, там ніхто не чув або ж навмисне і злісно порушують основоположний закон — прямо дискримінують і вважають, що це правильно", — зазначив спортсмен.

Руслан Рубель повідомив, що він 4 рази відвідував різні басейни, проте з недопуском зіткнувся вперше саме в "Олімпійському стилі". Спортсмен зазначив, що якщо у людини проблеми із зором, їй небезпечно перебувати буде всюди.

"Але, адже у нас є тільки два варіанти: або здатися і стати тягарем для рідних, або продовжувати жити і розвиватися. І дуже неприємно усвідомлювати, що живі люди з серцями і мізками власноруч і свідомо додають перешкод для елементарного життя, яких і без того вистачає", — зазначив Рубель.

Пізніше, після того коли інцидент набув розголосу, пресслужба спорткомплексу "Олімпійський стиль" опублікувала публічні вибачення Руслану. Заява з’явилася на сторінці спорткомплексу в Facebook в середу, 5 серпня.

"Міністерство освіти України і Національний університет фізичного виховання і спорту України, структурним підрозділом якого є спортивний комплекс "Олімпійський стиль", приносять вибачення за ситуацію пану Руслану Рубелю, що склалася 04 серпня 2020 року. Сьогодні відбулася зустріч т.в.о. Міністра Сергія Шкарлета і ректора НУФВСУ Євгена Імаса, під час якої з’ясовані всі обставини ситуації, а також напрацьовано протокол роботи персоналу", — повідомляє "Олімпійський стиль".

Зазначається, що під час зустрічі були досягнуті домовленості, згідно з якими Руслану Рубелю спортивний комплекс надасть можливість відвідування басейну, а також призначить йому супроводжуючого (інструктора).

Раніше повідомлялося, що завдяки оперативно ухваленим рішенням уряду посилено соціальний захист людей з інвалідністю. Майже півмільйона українців отримали по 1 тисячі гривень одноразової цільової допомоги, пише ASPI news.

Також повідомлялося, що генсек ООН заявив, що до сих пір різні чинники впливають на можливість домогтися успіху в житті. Стать, раса, етнічне походження, наявність або відсутність інвалідності можуть визначати подальшу долю багатьох. Таку ситуацію слід виправляти.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/ukrainskiy-sportkompleks-vidmoviv-slipomu-sportsmenu-v-trenuvanni-v-baseyni-cherez”

Сайт продается

Цена: 290$

Обращатся : [email protected]

Ан-225 «Мрия»

1 февраля 1989 года самолет был показан широкой публике, а в мае того же года Ан-225 совершил беспосадочный перелет из Байконура в Киев, неся у себя на спине «Буран» весом 60 тонн. В том же месяце Ан-225 доставил космический корабль «Буран» на авиасалон в Париже и произвел там настоящий фурор. В общей сложности на счету самолета 240 мировых рекордов, в том числе перевозка самого тяжелого груза (253 тонны), самого тяжелого монолитного груза (188 тонн) и самого длинного груза.